O Uniwersytecie Dziecięcym

Najprostszym sposobem zachęcenia dziecka do odkrywania świata i zdobywania wiedzy jest rozbudzenie jego naturalnej ciekawości.

Morskie Centrum Nauki im. prof. Jerzego Stelmacha przy współudziale Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego realizuje Dziecięcy Uniwersytet im. prof. Jerzego Stelmacha – Szczecińska Szkoła Jungów. Nasze cele to rozwijanie i poszerzanie wiedzy oraz zainteresowań dzieci w obszarze wielu dziedzin nauki, w szczególności w obszarze nauk o morzu i żeglarstwie.

Zapraszamy dzieci w wieku 9 – 12 lat zamieszkałe na terenie województwa zachodniopomorskiego do przeżycia niezwykłej przygody z nauką!

Rekrutacja odbywa się wyłącznie poprzez elektroniczny system rekrutacyjny. Nie prowadzimy zapisów drogą e-mailową, telefoniczną ani osobiście w siedzibie Organizatora.

O przyjęciu na studia nie decyduje kolejność zgłoszeń. W przypadku większej liczby chętnych niż liczba dostępnych miejsc, odbędzie się losowanie uczestników spośród złożonych zgłoszeń. Po wyczerpaniu limitu miejsc, tworzona jest lista rezerwowa, z której to kwalifikowani są uczestnicy w przypadku zwolnienia miejsc.

Uczestnicy zostaną poinformowani o zakwalifikowaniu pocztą elektroniczną.

Rekrutacja elektroniczna trwa od 9 do 26 czerwca 2019 r. Ogłoszenie listy uczestników 28 czerwca 2019 r.
Uwaga – limit miejsc na rok 2019/2020 to 20 osób.

Harmonogram zajęć

• październik 2019r  ZUT – Wydział Nauk o żywności i rybactwie – Ichtiologia i akwarystyka
  • listopad 2019r. Fundacja Eureka – Wizyta w planetarium
  • grudzień 2019r. Akademia Morska – Zajęcia na symulatorach, podstawy nawigacji