Rozpoczęły się zajęcia na Dziecięcym Uniwersytecie MCN

Wręczenie indeksów oraz zajęcia o Wszechoceanie.
Pierwszy dzień zajęć w ramach Uniwersytetu Szkoła Jungów rozpoczęty.
Łącznie w wykładach uczestniczy 20 dzieci ze Szczecina i regionu. Na pierwszych zajęciach
dzieci dowiedziały się m.in. co to jest woda słodka i woda słona,
jak odróżnić – bez analizy chemicznej – wodę morską od wody słodkiej,
co to są nieożywione zasoby Wszechoceanu i jak się je wykorzystuje.

W roku szkolnym 2018/2019 zaplanowano 9 spotkań, które odbywać się będą w soboty. Kolejne spotkanie już 17 listopada w Akademii Morskiej. Będą to zajęcia na symulatorach. Dzieci nauczą się wówczas podstaw nawigacji.

Partnerem merytorycznym Uniwersytetu jest Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarstwa. Do współpracy zaproszeni zostali również przedstawiciele szczecińskich uczelni wyższych: prof. Mariusz Dąbrowski Prezes Fundacji Eureka, prof. Paweł Zalewski Akademia Morska, Dziekan Wydziału Nawigacji, prof. Piotr Masojć Katedra Genetyki, Hodowli i Biotechnologii Roślin ZUT.

Comments are closed.